Szkolenie Rozszerzone SR

Dziś to jeszcze mało popularne szkolenia z uwagi na dodatkowe koszty. Prawda jest jednak taka, iż żadne nawet najnowsze technologie stosowane w motocyklach i odzieży ochronnej nie zastąpią umiejętności nabytych na tego typu szkoleniach, co powoduje ciągle rosnącą świadomość potrzeby doszkalania się w zakresie prowadzenia i panowania nad maszyną w różnych sytuacjach.
Każde pieniądze wydane na doskonalenie umiejętności są tego warte i bezpośrednio przekładają się na Państwa bezpieczeństwo na drodze.

Szkolenie Techniczne SR - Msm Małopolska

Szkolenie Techniczne SR – Msm Małopolska

Szkolenie Techniczne SR - Msm Małopolska

Szkolenie Techniczne SR – Msm Małopolska

Dość istotną wartością tego szkolenia jest fakt , iż w całości odbywa się ono z użyciem sprzętu szkoły, więc żeby je odbyć nie musisz mieć swojego motocykla i obawiać się o jego uszkodzenie. To właśnie super okazja do potrenowania jazdy motocyklami o różnych pojemnościach i przekonania się jak bardzo masa motocykla, wysokość kierownicy, czy pozycja kierowcy wpływa na stosowane techniki jazdy w różnych sytuacjach.

Szkolenie Techniczne SR - Msm Małopolska

Szkolenie Techniczne SR – Msm Małopolska

Szkolenie Techniczne SR - Msm Małopolska

Szkolenie Techniczne SR – Msm Małopolska

Szkolenie

To serie ćwiczeń mające na celu opanowanie przez osobę szkoloną właściwej pozycji oraz równowagi w różnych sytuacjach i przy różnych prędkościach. Ponieważ każda osoba wykazuje inne predyspozycje i stopień przygotowania po kursie tzw. „L”-kowym , to ćwiczenia dla poszczególnych uczestników kursu dobierane są indywidualnie.

Czym ćwiczymy ?

Do dyspozycji mamy najbardziej znane i lubiane motocykle z serii first moto mieszczące się w klasie pojemnościowej od 250 ccm do 650 ccm. W pierwszej części szkolenia używane są mniejsze motocykle w pojemnościach 250 ccm i służą do konkretnej rozgrzewki pozwalającej na rozpoznanie umiejętności już nabytych 🙂
Motocykle są specjalnie przygotowane do tego typu użytkowania i pozwalają na bezpieczny trening.

           Gladius SFV


Obecnie do szkoleń używamy:
– Honda CBF 250
– Honda CB 500
– Suzuki GS 500E
– Suzuki SFV 650 (z ABS i bez systemu) 

Motocykle


Czy warto ? 

W ciągu kilku godzin pokażemy Wam to, do czego inni (samoucy) dochodzą często latami, wyeliminujemy błędy niemowlęce, które przeszkadzają i blokują nieraz dalszy rozwój umiejętności. Znając podstawy – będziecie mogli dalej już ćwiczyć samodzielnie w codziennej jeździe. Zaoszczędzicie niepotrzebnych nerwów, ewentualnych kompleksów i niepotrzebnych wydatków na naprawy po-kolizyjne na skutek podstawowych błędów w sztuce kierowania 🙂

W programie zajęć znajdują się m.in:

– podstawy dynamiki motocykla w praktyce
– prawidłowa pozycja kierującego i jej wpływ na jazdę (ćwiczenia)
– przeciwskręt w praktyce (ćwiczenia)
– hamowanie motocyklem (zasady, ćwiczenia)

– hamowanie z systemem ABS i bez systemu (różnice, ćwiczenia) 
– praca sprzęgłem i gazem (ćwiczenia) 


Z uwagi na najwyższą skuteczność przekazu i efekt metodyczny kurs ten jest zindywidualizowany ograniczając liczbę biorących w nim osób do dwóch. Szkolenie odbywa się w dwóch grupach w ciągu dnia.

Pierwsza grupa zaczyna od 9:00 – 13:00 , grupa druga zaczyna od 13:00 – 17:00.
Rezerwując miejsce należy zaznaczyć do której grupy chcemy być wpisani.


Czas trwania:      4 h 
Dni tygodnia:       niedziele
Wymagany:         kompletny strój motocyklowy