Kursy Motocyklowe A1 – A2 – A – 125ccm

KURS  PODSTAWOWY  KATEGORIA –  A (od 24 lat) 

Jest to kurs dla każdego kto chce nauczyć się jazdy motocyklem. Szkolenie jest profesjonalne i wzorowane na niemieckim systemie nauczania. Z powodzeniem szkolimy osoby które wcześniej nawet na motocyklu nie siedziały, byle tylko wykazywały się odpowiedzialnością i chęcią nauki. Uprawnienia kat.A pozwalają jeździć każdym typem motocykla bez względu na pojemność silnika , czy też moc. Jedynym ograniczeniem są posiadane umiejętności i zdrowy rozsądek, nad czym w czasie kursu wspólnie pracujemy.

Szkolenie Podstawowe - Msm Małopolska

Szkolenie Podstawowe – Msm Małopolska

KURS PODSTAWOWY KATEGORIA –  A2 (od 18 lat)

Jest to kurs dla każdego kto chce rozpocząć przygodę z motocyklem. Z powodzeniem szkolimy osoby które wcześniej nawet na motocyklu nie siedziały, byle tylko wykazywały się odpowiedzialnością i chęcią nauki.
Uprawnienia kat.A2 pozwalają jeździć każdym typem motocykla bez względu na pojemność silnika, jednak z ograniczoną mocą do 35 kW oraz stosunkiem mocy do masy własnej motocykla 0,2kW/kg. Motocykli tego typu na rynku jest mnóstwo. To lżejsze konstrukcje, jednak dynamiczne i o różnym zastosowaniu. Znajdziemy tu nakedy, crossy, supermoto, sporty.
Kategoria A2 pozwala także na kierowanie trójkołowymi motocyklami o mocy do 15 kW.

Szkolenie Podstawowe - Msm Małopolska

Szkolenie Podstawowe – Msm Małopolska

Szkolenie motocyklowe obejmuje:

– Wykłady – 5 bloków tematycznych
– Praktykę – 10 treningów po 120 minut (20×60) jazd praktycznych

Wykłady odbywają się w porach popołudniowo-wieczornych , część teoretyczna to 5 bloków tematycznych (5 spotkań) zawierających tematy wymagane ustawowo oraz zagadnienia ponadprogramowe związane wyłącznie z motocyklizmem. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego i czynnego motocyklistę, instruktora techniki jazdy oraz czynnego ratownika. Zajęcia teoretyczne są bardzo ważne i pozwalają zrozumieć fizykę, dynamikę ruchu motocykla co bezpośrednio przekłada się na technikę kierowania , czyli na bezpieczeństwo jazdy. Kto nie pozna tych zasad na szkoleniu , marny jego los w odkrywaniu tych „prawd” na drodze. Sale wykładowe są klimatyzowane , a w czasie przerw do Państwa dyspozycji jest barek kawowy. Palacze mogą się przewietrzać na wyznaczonej palarni 😉

Szkolenie Podstawowe - Msm Małopolska

Szkolenie Podstawowe – Msm Małopolska

ZAJĘCIA TEORETYCZNE OBEJMUJĄ m.in:

 • Przepisy ruchu drogowego (powtórka) 
 • Budowa, rodzaje, przeznaczenie motocykli
 • Zasady właściwego doboru maszyny
 • Frakcje motocyklowe
 • Zasady taktyki jazdy jednośladem
 • Technikę kierowania motocyklem 
 • Technikę motocyklową i rozwój technologii
 • Zasady doboru stroju i akcesoriów
 • Zasady prawidłowej eksploatacji motocykli
 • Ratownictwo drogowe (profesjonalny ratownik)

W cenie kursu :
• komplet materiałów dydaktycznych
• egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny

 

KURS PODSTAWOWY KATEGORIA – A1 (od 16 lat)

Kurs ten przygotowuje do egzaminu na prawo jazdy kategorii A1, które uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności silnika nieprzekraczającej 125 cm3 oraz mocy silnika nieprzekraczającej 11 kW (15KM).

Wymagany wiek to 16 lat, przy czym kurs można rozpocząć 3 miesiące przed uzyskaniem wymaganego wieku, a więc mając już 15 lat i 9 miesięcy. Dodatkowym wymaganiem jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

Szkolenie Podstawowe - Msm Małopolska

Szkolenie Podstawowe – Msm Małopolska

 

Kurs ten to idealne rozwiązanie dla młodego wielbiciela jednośladów , który chce się nauczyć bezpiecznie poruszać motocyklem i w przyszłości przesiąść na większą maszynę. Zajęcia z praktyki obejmują 14 godzin treningu celem opanowania motocykla przy różnych prędkościach (w tym również nowych zadań egzaminacyjnych). Zajęcia w ruchu miejskim to minimum 6 godzin jazd z instruktorem. Liczbę godzin potrzebnych do opanowania jazdy w stopniu pozwalającym zaliczyć egzamin państwowy za pierwszym razem ustalamy indywidualnie dla każdej osoby. 
Rodzice kierujący do nas swoich podopiecznych nie muszą się zamartwiać ,że zaraz po kursie pociecha ulegnie wypadkowi. Nasze szkolenia prócz przekazu merytorycznego zawierają również ten społeczno-wychowawczy. Prowadzący zajęcia są związani zawodowo ze służbami ratownictwa drogowego oraz posiadają przygotowanie pedagogiczne. W czasie szkoleń szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo i wykształcenie nawyków bezpiecznych zachowań. 

Nasze pojazdy szkoleniowe są identyczne jak egzaminacyjne i są nimi:

HONDA       CBF 125
SUZUKI      GN-125 (egzaminacyjny) 

Sprzęt którym dysponujemy jest utrzymany w idealnym stanie technicznym oraz wyposażony w gmole chroniące motocyklistę przed urazami w razie wywrócenia się w czasie treningu. Jako jedna z nielicznych szkół posiadamy własny plac manewrowy do szkolenia wyłącznie motocyklistów. Szkolenie odbywa się również na torze kartingowym i prócz zadań standardowych poszerzone jest o elementy z techniki jazdy precyzyjnej na wzór szkoleń zagranicznych. 


   ZAJĘCIA TEORETYCZNE OBEJMUJĄ m.in:

 • Przepisy ruchu drogowego
 • Budowa, rodzaje, przeznaczenie motocykli
 • Zasady właściwego doboru maszyny
 • Frakcje motocyklowe
 • Zasady taktyki jazdy jednośladem
 • Technikę kierowania motocyklem
 • Technikę motocyklową
 • Zasady doboru stroju i akcesoriów
 • Zasady prawidłowej eksploatacji motocykli
 • Pierwszą pomoc w wypadkach drogowych

W cenie kursu :
       • komplet materiałów dydaktycznych

        • egzamin wewnętrzny teoretyczny

Przewidywany czas trwania całego kursu to 5 tygodni.
Czas oczekiwania na egzamin – do 1,5 tygodnia.

KURS PRZYGOTOWAWCZY B-125 ccm

To szkolenie dla osób posiadających prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat.  Od niedawna osoby takie mogą kupować skutery i małe motocykle do pojemności 125 ccm i bez zdawania egzaminu uczestniczyć w ruchu drogowym.

Ponieważ jednak czym innym jest prawo do kierowania jakie dali posłowie, a czym innym wiedza na temat motocykli oraz prawa fizyki ruchu pojazdu jednośladowego, to przygotowaliśmy dla Państwa szybkie kursy przygotowujące do kierowania motocyklami klasy pojemnościowej 125.

 

Kategoria AM

Co prawda przepisy nie wymagają obowiązkowego szkolenia, ale nie łudźmy się że jazda motocyklem jest tym samym czym jest jazda samochodem. Hamowanie, czy skręcanie to dwa różne światy!
Różnic jest mnóstwo które znają motocykliści, ale kierowcy samochodów nie mają o nich pojęcia.
Na naszych szkolenia dowiesz się o wielu rzeczach na które musisz zwracać uwagę żeby po prostu nie zginąć lub nie leczyć się do końca życia.

Oczywiście każdy ma wybór i można ryzykować samokształcenie w tym zakresie, komu się jednak nie uda wyhamować lub skręcić – zostanie w najlepszym wypadku osobą niepełnosprawną.
W najgorszym zarobią lekarze, blacharze i grabarze.

My wiemy że każde pieniądze wydane na szkolenie zwracają się błyskawicznie na drodze i to w podwojonej wartości.  Mądrzy ludzie mimo braku obowiązku i tak się przeszkolą, a na głupich zarobią Ci opisani powyżej.

Jaki dokładnie motocykl można kupić posiadając kategorię B prawa jazdy?

Każdy motocykl o pojemności skokowej silnika nie większej niż 125 ccm  oraz mocy maksymalnej nieprzekraczającej  11 kW (to jest 15 KM) i stosunku mocy do masy nie przekraczającej 0,1 KW na 1 kilogram masy motocykla.

Może to być zarówno motocykl ze skrzynią automatyczną (skuter) jak też ze skrzynią manualną.

Przepisy te obowiązują tylko na terenie Polski!
Nie można takim motocyklem wyjechać poza granice kraju, bo u żadnych naszych sąsiadów kategoria B prawa jazdy nie obejmuje tego rodzaju motocykla i wymaga się tam kategorii A prawa jazdy lub A1, czy A2. Dlatego należy pamiętać, że to przywilej obowiązujący tylko u Nas.

Szkolenie….

Szkolenie obejmuje dwa etapy:

Część teoretyczna – 3h szkolenia

 • omówienie najnowszych zmian w prawie drogowym
 • zarys budowy motorowerów i motocykli
 • rodzaje motocykli w klasie 125 ccm
 • taktyka jazdy w ruchu miejskim
 • technika kierowania
 • przyczepność i rodzaje opon
 • zasady doboru stroju ochronnego
 • odzież ochronna, rodzaje kasków,
 • protektory ochronne, buty, rękawice,

Część praktyczna – 2h szkolenia

 • technika hamowania na wprost
 • technika hamowania na łuku
 • manewrowanie precyzyjne
  (symulacja jazdy pomiędzy autami)
 • taktyka jazdy w ruchu miejskim
 • fizyka skrętu i techniki manewrowania jednośladem
 • omijanie przeszkody z różnych prędkości

 

 ZAPISY NA KURSY
mailowo lub telefonicznie
biuro@msm.malopolska.pl

www.szkola-motocyklowa.pl
profesjonalne kursy i szkolenia motocyklowe w Krakowie